Центр розвитку дитини «Лазурний»
Центр розвитку дитини «Лазурний» / заклад дошкільної освіти для дітей від 1 до 6 (7) років

 

Дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) "Лазурний" Запорізької міської ради Запорізької області
(061) 701-20-07, (061) 286-27-07
infolazurniy.org.ua
м. Запоріжжя, Правий берег,
вул. Дніпровське шосе, 50.
Контактная информация
Как к нам добраться Карта
 

 

Карта сайта

 

Календарь событий
Тиждень
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
36
 
1
2
3
4
5
6
37
7
8
9
10
11
12
13
38
14
15
16
17
18
19
20
39
21
22
23
24
25
26
27
40
28
29
30
       
Сегодня 20.09.2020

 

 

Новости и события по почте

 

 

Здоровьезберегающие технологии в детском саду (Участие во Всеукраинском смотре)

Додаток до відеоматеріалів, щодо участі у Всеукраїнському огляді про здоров’язбережувальні технології

 

Система фізкультурно-оздоровчої роботи в ЦРД «Лазурний» ґрунтується на руховому режимі як сукупності різних засобів і форм роботи з дітьми в достатньому обсязі, що раціонально поєднуються й послідовно використовуються залежно від віку дошкільників, місця в режимі дня, сезону тощо.

Наша головна мета – це раціональна організація дня дитини, використання активних методів і активних форм навчання й виховання.

На відеоролику представлені фрагменти здоров’язбережуваьлних технологій, які використовує у своїй роботі педагогічний колектив центру розвитку дитину «Лазурний»:

  • ранкова гімнастика з елементами оздоровчої аеробіки;
  • заняття з фізичної культури у формі кругового тренування;
  • оздоровче сімейне плавання;
  • лікувальна фізкультура;
  • гурткова робота спортивної секції з художньої гімнастики.

День у центрі розвитку дитини «Лазурний» дошкільники починають із ранкової гімнастики, яка не тільки створює життєрадісний і бадьорий настрій, зміцнює звичку до регулярних фізичних вправ, але й вирішує завдання оздоровлення дітей. Зарядка проводиться, як правило, під музичний супровід з елементами оздоровчої аеробіки, у теплу пору року на свіжому повітрі, а в холодну – у зимовому саду або спортивній залі.

Оздоровча аеробіка на ранковій гімнастиці в нашому закладі  проводиться в різних комплексах і дозволяє точно дозувати фізичне навантаження відповідно до віку й ступеню підготовленості дітей. Гімнастика припускає розташування загальнорозвиваючих вправ в певній послідовності, щоб вони по черзі впливали на всі групи м'язів і функції організму дошкільнят. Рухаючись, дитина пізнає навколишній світ, вчиться любити його й діяти в ньому, одержує величезний заряд бадьорості, гарний настрій на весь день.

Заняття  з фізичної культури ми організовуємо, керуючись принципами гуманізації й демократизації, виховання культури здоров'я, використовуючи психолого-педагогічні й психолого-фізіологічні теорії навчання, виховання й розвитку особистості.

Для підвищення ефективності фізичного виховання при його плануванні педагоги ЦРД «Лазурний» віддають перевагу фізичним вправам, що виявляють різнобічний вплив на організм, і мають ефект тренування, оскільки фізичні навантаження, що не викликають напруги фізіологічних функцій й не забезпечують ефекту тренування, не виявляють достатнього оздоровчого впливу.

У процесі фізичного виховання дітей дошкільного віку в центрі «Лазурний» застосовується спрощений варіант кругового тренування, що передбачає диференціювання навантаження за допомогою послідовного використання на «станціях» однотипних вправ, що відрізняються одна від одної різним ступенем складності.

Ми викликаємо у дітей цікавість до кругового тренування за допомогою заздалегідь продуманих організаційно-методичних прийомів. У їхній основі лежить гра, для того, щоб тренування сприймалося дітьми як частина гри. Цьому так само сприяють сюжетні комплекси, вправи із предметами (ціпком, м'ячем, обручем, скакалкою й ін.), у парах та на гімнастичних ослонах, різноманітний спортивний інвентар тощо.

У нашому закладі малята можуть займатися в басейні оздоровчим плаванням вже з року. Стараннями досвідченого інструктора й батьків, дитина досить швидко починає любити водноспортивні процедури. Усе починається з адаптації й уміння триматися на воді. Це так зване «сімейне плавання», коли мама або тато плещуться поруч і власним прикладом стимулюють дітлахів до активних дій. Тільки коли маля абсолютно освоїться у воді, батьки можуть спостерігати за успіхами юного плавця вже з берега.

Ефективним методом корекції захворювань органів дихання й опорно-рухового апарату ми вважаємо лікувальну фізкультуру. Оздоровчу гімнастику для корекції захворювань проводимо у вигляді занять. Вправи виконуються протягом двох тижнів: основна частина комплексу вправ не міняється, змінюються тільки перша, підготовча, і остання, заключна, частини.

Однією з різновидів лікувальної гімнастики є корегуюча гімнастика, яку проводить інструктор з фізкультури з метою зміцнення м'язів, суглобів і зв'язок і, як наслідок, виправлення деяких дефектів опорно-рухового апарату й лікування їх початкових форм: порушення постави, скривлення хребта, плоскостопості й ін.

Наша секція художньої гімнастики дає дівчаткам  гарну фізичну форму, зміцнює м'язи, поліпшує гнучкість і пластичність. Ми не ставимо перед собою завдання – виховати видатних спортсменок. Для наших дівчаток гімнастика стає радістю! Навантаження на тіло помірне, немає болі й травматичності.

Навчання включає виконання різних пластичних і динамічних рухів під музику, що поєднуються із гімнастичними, танцювальними і акробатичними вправами із предметом (стрічкою, м'ячем, обручем, скакалкою) і без нього, а також гри. Завдяки цим вправам ми формуємо гармонійний розвиток тіла у дітей (гарна фігура, правильна постава, підкачані м'язи), а також сприяємо естетичному вихованню дитини.

 

Додаткова інформація.

Керівник закладу – Палець Світлана Вікторівна.

Вихователь-методист – Бойко Наталія Анатоліївна.

Центр розвитку дитини відвідує 375 дітей:

  • групи з 12-ти годинним режимом роботи, їх кількість – 7;
  • групи з 6-ти годинним режимом роботи, їх кількість – 10;
  • групи з 2-о годинним режимом роботи: «Я граю з мамою», їх кількість – 8;
  • гуртки та секції для дошкільнят, їх кількість – 7.

 

19.06.2013, 14:43

 

 

Дата останнього оновлення: 19.06.2013, 15:43

© 2020 Центр розвитку дитини «Лазурний». All rights reserved.
http://www.lazurniy.org.ua/news/2013/june/zdorovezberegaushie-tehnologii-v.html

Дата останнього оновлення 19.червня.2013, 15:43

Designed and maintained by Brick technology Ltd.
BRICK | Instant Websites